Rega - przeszkoda na rzece

Galeria zdjęć ze spływu kajakowego rzeką Regą

Galeria zdjęć ze spływu kajakowego rzeką Regą prezentuje jedną z najlepszych naszych wypraw na rzeki Pomorza. Płynęliśmy małą grupką w sierpniu 2016 roku na odcinku Prusinowo – Gryfice. Przed samym wyjazdem zapowiadano deszcze i temperaturę na poziomie 12 stopni. To spowodowało, że pojechała nas garstka, tylko 5 osób. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna; było słonecznie i ciepło, a sama rzeka – pomimo trudności dała nam wszystkim wielką satysfakcję.

Rzeka Rega należy do najładniejszych polskich szlaków kajakowych, jest bardzo wartościowa pod względem krajobrazowym. Rzeka bierze początek w lasach leżących na północ od wsi Resko Stare i Nowe. Płynąc początkowo w kierunku południowym, następnie zachodnim i północnym, wpada w Mrzeżynie do Morza Bałtyckiego. Brzegi Regi prawie na całej długości są porośnięte pasami lasów. To nadaje Redze charakter rzeki leśnej o malowniczym, pełnym naturalnego uroku krajobrazie.

Relacja filmowa ze spływu kajakowego Regą

Spływ kajakowy rzeką Regą na ogół miejscami należy do łatwych, szczególnie w dolnym odcinku. W górnym i środkowym biegu jest dość uciążliwy ze względu na powalone drzewa w poprzek koryta i liczne przenoski przez elektrownie. Mimo to warto wybrać się na Regę przynajmniej od Prusinowa. Rzeka daje dużo satysfakcji i może stanowić miłą odskocznię od codziennego zgiełku.

Odcinek Regi od Trzebiatowa do Mrzeżyna jest jednym z najłatwiejszych, a zarazem najbardziej popularnym odcinkiem wśród rzeszy turystów przybywających na wakacje z dziećmi do Mrzeżyna. Czas płynięcia kajakiem to zaledwie 3-4 godziny.